Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

Březen 2011

Nové MetallicA.com už přichází!

20. března 2011 v 17:55 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
Celé nové stránky se spustí 28. března

Mohlo by se zdát, že je to věc Metallica HQ, ale to není tak úplně pravda! Zatímco se připravujou show The Big 4 a studio je nachystáno k nahrávání, tvrdě pracující tvůrci webu vytvářejí zbrusu nové stránky pro všechny věci o Metallice a my jsme připraveni Vám je představit!

28. března bude spuštěna nová rozšířená verze Metallica.com. Co myslíme tím "rozšířené"? Spojíme všechny tři stránky o Metallice (Metallica.com, MetClub.com, MetOnTour.com) do jedné a tak všem zajistíme snadný přístup do sekcí tour a fan klub spolu s nově zařízenými "zábavnými" fakty a detaily o každém albu, videu, písni, show, členu skupiny či události... Bude tady toho víc, než co jste kdy mohli chtít vědět! Taky něco přidáme do archivu, doplníme galerii fotek a videí. Samozřejmě tu nadále nejdete i obyvklé věci jako tapety na plochu, videa, timelines, fotky, novinky atd.

Pro ty, kteří mají rádi změnu tu stále bude nabídka designů s oblíbeným albem a jinými obrázky... všechno však bude upraveno a obnoveno!

Určitě postřehnete nějaké změny v následujících dnech, kdy budeme dokončovat všechen ten přesun. Od 21. března bude pozastaven MetStore a taky registrace do fan klubu. Všechny stránky budou nefunkční od 25. března dokud se nevrátíme zcela obnoveni 28. března. Nemějte strach, nejaktuálnější novinky můžete sledovat na Twitteru, Facebooku a message boards.

Děkujeme Vám za Vaši trpělivost než se přesuneme a těšíme se na Vás již brzy v novém vzhledu!The Big For na rok 2011

20. března 2011 v 17:23 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
Kde všude si zahraje The Big 4 v letošním roce?

*23. 4. 2011 - Kalifornie, Indio (Empire Plo Club, lístky na Ticketmaster, TheBig4Festival.com a MetClub.com)*
2. 7. 2011 - Německo, Gelsenkirchen (Veltins Arena, lístky na www.eventim.de a MetClub.com)
3. 7. 2011 - Švédsko, Gothenburg (lístky na MetClub.com)
6. 7. 2011 - Itálie, Milan (Fiera Open Air Arena, lístky na www.ticketone.it a MetClub.com)
8. 7. 2011 - Velká Británie, Knebworth (Knebworth House, SonisphereFestivals.com)
9. 7. 2011 - Francie, Amneville (SonisphereFestivals.com)

* U.S.

Píseň na měsíc - březen 2011

12. března 2011 v 10:35 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Píseň na měsíc

Rozhodla jsem se založit novou rubriku "Píseň na měsíc".
Co je její podstatou? Na začátku keždého měsíce (budu se snažit, aby to bylo na začátku) vylosuju jednu písničku z jednoho alba Metalliky a tu pak budeme celý zbytek měsíce rozebírat.
Jak bude vše fungovat? Na konci každého měsíce bych pak chtěla zveřejnit ucelený článek s rozborem dané skladby. Dále bych byla moc ráda, kdybyste něco napsali i Vy, ono totiž opravdu není zrovna nejlepší číst pořád dokola jen názor jednoho člověka.


Do psaní rozboru se tedy můžete zapojit. Napište rozbor písně (rozbor může obsahovat např. vlastní hodnocení skladby, co se Vám na ní líbí, co se Vám nelíbí, jak se Vám líbí text, jaký je Váš vztah k skladbě,...) a pošlete mi ho na e-mailovou adresu frozen-sun@seznam.cz a jako "předmět" napište "Píseň na měsíc". Já pak Vaše příspěvky spolu s tím mým zveřejním v samostatném článku. Budu tedy moc ráda, když se Vás zapojí co nejvíc. Rozbory posílejte do 31. března. A ještě jedna velmi podstatná věc: Písní na tento měsíc je "Phantom Lord" z alba "Kill' Em All".

Rock and Roll Hall of Fame legendy Rocku

4. března 2011 v 12:41 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
(z 18. 1. 2011)

Aktualizováno
Již v dubnu roku 2009 jsme byli velmi poctěni, když jsme byli uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame. A nyní naši přátelé z Clevelandu uvedli Metalliku v hlavní síni "na displeji" (patrně v dokumentu, jež je přehráván při prohlídce; pozn. překl.) v části "Legends of Rock". Jestli se někdy dostanete do Clevelandu, přijďte se podívat!Všechno nejlepší Jasone!

4. března 2011 v 11:42 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Jason Newsted
Dnes je tomu 48 let, co se narodil jeden valice významný hudebník. Člověk, který hrál s Metallikou. Člověk, s nímž Metallica nahrála nejúspěšnější album své kariéry a člověk, který se sám rozhodl Metalliku opustit... Jason Newsted. Tímto chci tomuto vynikajícímu baskytaristovi popřát všechno nejlepší! Hodně štěstí, zdraví, lásky a úspěchů v hudební kariéře!
Všechno nejlepší přeje Anna (JiliAnna - MetallicaManiac)


(Radio Beat ku příležitosti narozenin Jasona Newsteda a Davida Gilmoura zasvětí víkend Metallice a sólové tvorbě Davida Gilmoura.)

Čtvrtého března (novinky na AboutMteallica)

4. března 2011 v 9:43 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky na těchto stránkách

Vím, co si všichni myslíte o mé "aktivitě". Upřímně, já si myslím to samé. Na školu se vymlouvat nebudu, bylo mi to zakázáno;-) a navíc bych se stejně nevymlouvala, protože ony by to teď už vážně byly asi jenom výmluvy. Přiznám se, že jsem posledních pár týdnů (resp. 2 měsíce) neměla chuť nic psát a když už jsem něco napsala, nedalo se to pořádně číst, takže jsem byla nucena to tu nechat ležet ladem, jelikož chci, aby tyhlete stránky byly co do článků kvalitní. Je ale fakt, že nejsem jediná, kdo má vinu na tomto stávkování. Nefungoval nám počítač. Opravdu byl hodně v háji a teď, když se konečeně vzpamatoval, svitla mi naděje, že konečně začnu zase přidávat články. Ale znáte ten zákon schválnosti, mezitím blog.cz zavedl nějaký nový systém článků či co, a tak mi ještě pořád nejdou vkládat obrázky a to, že jsem konečně mohla napsat a zveřejnit nějaký ten článek, je víceméně zázrak a kdo ví, zda-li se mi to ještě někdy povede. Myslete si všichni co chcete, věřit mi nemusíte, nicméně na tom, že je to pravda Vaše důvěra či nedůvěra nic nezmění...
Navzdory potížím nastavování blogu funguje (zajímavé, takové nastavování, které není zdaleka tak důležité jako články, funguje), a tudíž tu už nějaký ten den mají stránky nový design. Doufám, že se Vám líbí a že, ačkoli jsem Vás, věrné čtenáře, musela hodně hodně moc zklamat, ještě se tu někdy objevíte a když budu aktivnější, začnete tyto stránky zase navštěvovat.

Promiň

4. března 2011 v 9:14 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Cliff Burton
Všichni určitě víme, že 10. února by Cliff Burton oslavil své 49. narozeniny. Hrozně mě mrzí, že jsem článek nenapsala přesně v onen den. Ale to, že mě to mrzí mě neomlouvá, bohužel s tím nic nenadělám. Jen chci říct, že jsem na to úplně nezapomněla. Promiň Cliffe.