Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

Prosinec 2010

Všechno nejlepší Larsi!

26. prosince 2010 v 11:50 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Lars Ulrich
Máme tu 2. sátek Vánoční, ale kromě toho slavíme ještě jednu událost a to narození Larse Ulricha!
Všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky a hooodně toho bubenického umu, kterého ostatně nikdy nebylo málo.
Všechno nejlepší přeje Anna (JiliAnna - MetallicaManiac)

Happy Birthday
JiliAnna

Šťastné a veselé!

22. prosince 2010 v 17:25 | JiliAnna - MetallicaManiac
Všem návštěvníkům přeju Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2011!

Spoustu skvělých metallických zážitků v nastávajícím roce
                                                                                                přeje Jill

Veselé Vánoce

Mapa Tour 2010

19. prosince 2010 v 18:26 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Zajímavosti
Mapa Death Magnetic Tour 2010
Právě se díváte na mapu Death Magnetc Tour 2010, kterou jsem dělala jako projekt do zeměpisu. Zajímají-li Vás okolnosti a podrobnější popis, podívejte se tady.

VÍCE The Big 4!

17. prosince 2010 v 19:08 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
O jednu víc show na Sonisphere... ve Francii!

Dvakrát poprvé... Sonisphere poprvé zamíří do Francie a poprvé v této zemi vystoupí Velká 4 pohromadě! Pro tuto událost bylo vybráno město Amneville. Vystoupení Velké 4 se zde bude konat v sobotu 9. července, druhou noc víkendového festivalu (slovo "víkendového" patrně zahrnuje i pátek; pozn. překl.). Jak už je známo, můžete se těšit na Anthrax, Megadeth, Slayer a Metalliku.

Lístky budou v prodeji už od úterka, 21. prosince. Dávejte pozor a kontrolujte stránky SonisphereFestivals.com, aby Vám neušly žádné podrobnosti.


Metallica na Sonisphere ve Velké Británii

15. prosince 2010 v 18:02 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
A návrat The Big 4...

Na internetu kolují zvěsti o Sonisphere festivalu. Všichni moc dobře víte, jak rádi trávíme letní čas v Evropě, chceme tedy tyto zvěsti potvrdit! Ano, opravdu budeme v Knebworth House a v pátek 8. 7. 2011 nastratujeme víkend plný hvězd. Opět se tam ukážeme spolu s Anthrax, Megadeth a Slayer. Loni jsme si užili spoustu legrace a tak si to chceme zopakovat. Příští rok v Británii poprvé The Big 4 na jedné a té samé stage!

Lístky na Sonisphere, Knebworth jsou už nyní v prodeji najdete je spolu s dalšími informacemi na stránkách SonisphereFestivals.com.

A sjedujte novinky na těchto stránkách...

S

Publikace "Justice For All"

13. prosince 2010 v 18:36 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky z jiných médií
Všichni správní fandové už tuhle zprávu určitě někde četli nebo slyšeli, přesto by tady asi neměla chybět.

Minulý měsíc vyšla kniha "... And Justice For All", jejímž autorem je Joel McIver a tématem (velmi překvapivě) Metallica. Tato kniha byla původně anglicky vydána již v roce 2004, její česká verze je ale aktualizována a tedy doplněna o události, které se staly po roce 2004.

Myslím si, že takový skvost by určitě neměl chybět ve Vaší knihovně:-)

K sehnání mimo jiné také na www.metalshop.cz (v sekci "Metallica").

...AJFA

Seek & Fall in Love

9. prosince 2010 v 15:14 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Zajímavosti
TB4
Říkala jsem si, že by nebylo od věci převyprávět Vám celý ten dlouhý příběh, na jehož konci stojím já jako naprostý MetallicaManiac...

Vlastně si nevzpomínám úplně přesně, kdy jsem poprvé slyšela Metalliku... Muselo to být hrozně hrozně dávno. Pamatuju si, že když jsem si v květnu roku 2008 (vím, že to bylo v květnu, protože jsme se tenkrát se školou zrovna měli fotit) prvně v životě pustila Apocalyptiku, byl to právě jejich cover "Nothing Else Matters", který mě naprosto uchvátil. Hned od několika prvních tónů jsem věděla, že tu písničku znám, že už jsem ji někdy hluboko v minulosti slyšela. A úplně ten samý pocit jsem měla, když jsem objevila jejich cover "Master Of Puppets". Z toho tedy vyplývá, že Jsem Metalliku musela poznat už jako malé děcko. Ani tomu není divu, při pohledu na taťkovu poličku plnou metalových cédéček... Nicméně, můžu Vás ujistit, že vím naprosto přesně, kdy jsem Metlliku poslouchala a věděla jsem, že je to Metallica.
Covery písniček v podání Apocalyptiky se mi sice hrozně moc líbily, ale nijak zvlášť jsem tehdy netoužila po tom, abych je slyšela v originále. Pak ale přišel jeden okamžik, kupodivu to však nebyl okamžik zlomu, ani zdaleka ne. Stalo se to na podzim toho samého roku, kdy jsem začala poslouchat už tolikrát zmiňovanou Apocalyptiku, tedy v roce 2008. "Stalo se to" to zní fakt blbě, zkrátka (někdy v říjnu to asi bylo) běžela v televizi Medúza a já jsem v ní zahlédla kousek klipu "The Day That Never Comes". To už jsem měla doma dokonce číslo Sparku věnované Metallice, které mi koupil brácha. Ten kratičký úsek klipu, jenž jsem zahlédla se mi zalíbil, a tak jsem si o pár dní později nesla do školy mp3 nacpanou albem "Death Magnetic" a po cestě ze školy jsem si se sluchátky v uších vzala první dávku té "drogy". Věřte tomu nebo ne, ale tenkrát mi všechy písničky připadaly stejné a ani jedna z nich mě nijak nezaujala! Jó, kdybych jen tehdy tušila, že už o rok později nebudu poslouchat nic jiného:-) Ale to jsem se krapet spletla, jedna písnička mě přecejen zaujala. Moc se mi zalíbilo intro "The Unforgiven III", problém byl ale v tom, že jakmile skončilo intro, všechno to okouzlení rázem vyprchalo... Tahleta zdánlivě neuvěřitelná věc má jedno racionální vysvětlení - bylo to ještě v době, kdy jsem byla celá zblblá symphonic metalem. Ne, že bych tento styl teď neměla ráda, ale přecejen jsem za ty dva roky prošla jistým vývojem. Takže to bylo mé první setání se skupinou, která mě teď doprovází na každém kroku.
Zhruba celé dva měsíce po této události jsem o Metalliku ani nezavadila. Až když poslední den vánočních prázdnin hráli v rádiu originál "Nothing Else Matters"... čekáte, že už by konečně mohl přijít ten zlom? Bohužel, ještě stále je dost brzo. Nicméně už tu byl menší pokrok. Dalo by se říct, že od té doby jsem začala Metalliku připisovat na seznam mých oblíbených kapel, ne však na první příčky. Oblíbila jsem si některé kusy jako například "Nothing Else Matters", "Enter Sandman", "Master of Puppets", "Welcome Home (Sanitarium)", "All Nightmare Long" a několk dalších. Sem tam jsem si tyhle písničky poslechla, ale nepřikládala jsem jim příliš velkou váhu.
Pak mi jednou kámoška nabídla, že mi půjčí S&M. Tehdy jsem jen věděla, že je to nějaký koncert... Zkusila jsem ho. Líbil se mi... Pořádně jsem ho ale zkoukla až o pár měsíců později. O prázdninách na chalupě jsem neměla co dělat a tak jsem ho zkusila. Jo a teď to přijde - dočkali jsme se, onen zlomový okamžik tedy přišel asi před rokem a 4 měsíci. Od té chvíle jsem Metalliku poslouchala permanentně, dalo by se říct dnem i nocí, jelikož jejich hudba mi zněla v uších i dlouho poté, co jsem vypla hifinu.
Co mě na Metallice vlastně tolik vzalo... Asi ta spousta energie a hlavně ta realita a pravost... Žádné retuše a hlavně ne klávesy, které mi tou dobou už začly pěkně lézt na nervy. Určitě bych k tomu dokázala říct mnohem mnohem víc, ale jelikož množiny se za mě nikdo na zítřek nenaučí, budu muset jít.

A jak jste přišli k Metallice Vy?

JiliAnna - MetallicaManiac

Druhého prosince (novinky na AboutMetallica)

2. prosince 2010 v 20:18 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky na těchto stránkách
avatar
Zdravím a tak trochu předčasně přeju veselé Vánoce:-)
Možná jste si všimli, možná ne, nicméně si myslím, že změna je očividná. Nový design je celkem příhodně vánoční a měl tady být už v neděli. Buďme ale rádi, že se zde vůbec někdy dostal. Tak tedy doufám, že se Vám nový zimní "kabát" těchto stránek zamlouvá a že je přijatelně přehledný...

Jill