Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

Listopad 2010

A nejpoutavějším textem se dle ankety stává...

28. listopadu 2010 v 9:15 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Ankety

Omlouvám se za jednodenní zpoždění vyhlášení výsledků ankety, ale v tomto případě nehrálo moc velkou roli. Hned od prvních dní s velkou převahou vedla píseň "Welcome Home (Sanitarium)" a ta nakonec i vyhrála.

Finálová anketa o nejpoutavější text dopadla takto:

Welcome Home (Sanitarium) - 6 hlasů
Sad But True - 1 hlas

Co říct... každopádně "boj" to byl kvalitně opravdu vyrovnaný. Všechny texty, které jste nominovali jsou opravdu mistrovskými díly, ale ať vyhraje ten nejlepší;-)
Všem hlasujícím mockrát děkuju za účast při výběru:-)

Diskuze 00. 2 - ST. ANGER

26. listopadu 2010 v 19:13 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Diskuze
Tohle opravdu nebylo v plánu, ale jelikož mám čas a není ho zase tolik, abych se pouštěla do nějakých akcí, mezi které patří mimo jiné taky ta mapa, co zmiňuju navrchu, tak píšu. Navíc jsem přišla na poněkud zajímavé téma na diskuzi.
Ve středu jsem už byla úplně vyčerpaná, ten den jsme sice měli vyučování jen 5 hodin, ale měla jsem všeho nějak plnou hlavu... a potřebovala jsem vypnout. Já nevím jestli je to úplně normální, ale snažím se spoustu volného času věnovat učení... když už mi nějaká ta volná chvíle zbyde, nedá mi to a otevřu sešit nebo učebnici... a jde to odznova. Ale zase Vám povim, celkem se to vyplatí;-) Ale to jsem zase krapet odbočila. Zkrátka jsem ve středu potřebovala na chvíli vypnout a tak jsem si pustila album "St. Anger"... je to tak uvolňující a očišťující album... Uvědomuju si, že mnozí z fanoušků Metalliky, a konec konců i sama skupina, album odsuzují a zavrhují. Já mám naopak "Svatý vztek" hrozně ráda... Tak tedy, chci vědět, jestli jsem fakt jedna z mála, co je na tom takhle...
Vím, že na tenhle web už moc lidí nechodí a ani se nedivím, když to psaní tak flákám, ale někdo přece jen zabloudí na aboutmetallica.blog.cz a já budu ráda za každý názor, byť by měl být jediný:-)

Tak co Vy, máte rádi album "St. Anger"?

Pokud Vás zajímá můj rozsáhlejší rozbor, mrkněte se sem: Metallica - St. Anger.

Incident s míčem

20. listopadu 2010 v 11:38 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
Ve světě rock'n'rollu se sem tam přihodí nějaká věc, která vypadá mnohem podivnější, než ve skutečnosti je. Moc rádi bychom uvedli na pravou míru jednu událost, která se stala na jednom z vystoupení tour Death Magnetic. Věc, která se udála mezi velkým míčem, nohou jednoho člena skupiny a malou holčičkou...
Někteří z Vás už možná viděli na youtube, nebo četli, že Kirk srazil míčem malou holčičku. Tato malá slečna je dcerou jednoho ze členů štábu, jenž má tu možnost cestovat a účastnit se tudíž celé tour. Toto děvče s radostí sledovalo velké míče s logem skupiny, které, jak už je zvykem, spadávaly z "krovů" při závěrečné písně koncertu, a Kirk s radostí tyto dopadnuté míče odkopával - tito dva aktéři situace se navzájem neviděli. Celým neštěstím bylo, že se ocitli v nesprávný čas na nesprávném místě. Naštěstí holčička nebyla zraněna. Opravdu neletěla "několik metrů a až do publika". Tímto incidentem nebylo narušeno ani přátelství mezi Kirkem a slečnou. Chtěli jsme Vámvše objasnit a říct "jo, všechno je v pořádku" a díky za optání.

Kirk

oddělovač
Pokud má někdo z Vás zájem vidět ono video, tak tady je:


Všechno nejlepší Kirku!

18. listopadu 2010 v 15:21 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Kirk Hammett
Všichni zajisté víme, kdo dnes slaví významné jubileum. Ano, je to Kirk Hammett a dnes je to přesně 48 let, co přišle na svět tento legendární kytarista! Já tímto přeju všechno nejlepší! Hodně štěstí, zdraví, úspěchů v osobním i hudbením životě a spoustu dalších fascinujících kytarových sól!
Všechno nejlepší přeje Anna (JiliAnna - MetallicaManiac)

Happy Birthday!
JiliAnna

Anketa 001: Nejpoutavější text (finále)

13. listopadu 2010 v 11:55 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Ankety
Ano, už jsou to opravdu tři týdny a já tímto ukončuju hlasování v semifinále ankety o nejpoutavější text Metalliky. A tady jsou tedy výsledky:

Sad But True - 2 hlasy
Welcome Home (Sanitarium) - 4 hlasy
Disposable Heroes - 1 hlas
Master Of Puppets - 1 hlas
My Friend Of Misery - 0 hlasů

A ve finále se utkají tyto texty: Sad But Ture a Welcome Home (Sanitarium). Řeknu Vám, vybrali jste dobře:-)

Ode dneška dva týdny můžete hlasovat pro Vámi nejoblíbenější text z těchto dvou:


Pravdila: Vyhraje ta píseň, která bude mít po čtrnácti dnech více hlasů. Pokud anketa dopadne nerozhodně, budeme v hlasování pokračiovat.

oddělovač
A jako už tolikrát, pro jistotu připomínám, že jestli si chcete texty přečíst v češtině, doporučuju stránky www.diskografie.cz.

Show v roce 2011?!?!?!

13. listopadu 2010 v 11:20 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
Rock In Rio, 25. září, 2011

Víme, je dost zvláštní oznámit koncert rok předem... tohle jsme nikdy dřív neudělali! Nicméně, když jsme byli požádáni, abychom se stali tahouny pravého, originálního Rock In Rio, který se tentokrát bude konat opravdu v Riu de Janeiru, nemohli jsme odmítnout! Poté, co jsme v předchozích letech hráli na festivalu Rock In Rio v Lisabonu a v Madridu, myslíme, že to bude vážně zábava znovu se tohoto festvalu zúčastnit. Takže, vyhrabejte někde kalendář na rok 2011 a zaškrtněte si datum 25. září, kdy se setkáte s Metallikou!

Vstupenky budou v prodeji od 19. listopadu 2010 jen na oficiálních stránkách festivalu Rock In Rio RockInRio.com.br. Jinde lístky dostanete až po 1. červenci 2011.


Metallica si už brousí zuby na nové skladby

13. listopadu 2010 v 10:57 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky z jiných médií
met

Mnozí z Vás si už určitě všimli novinky, na kterou teď můžete narazit všude na netu. Bubeník Metalliky, Lars Ulrich, se v jednom rozhovoru nechal slyšet, že celá skupina už je natěšená na nové skladby a nemůže se dočkat, až začne s psaním. Nové album sice můžeme čekat až někdy koncem roku 2012, ne-li 2013, což je obvyklý pětiletý rozestup mezi jejich alby, myslím však, že nejen kapela, ale i my se už máme na co těšit;-)

Tuomas Holopainen o Metallice

7. listopadu 2010 v 11:14 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Zajímavosti
Mimo Metalliku mám i pár dalších oblíbených skupin (Fakt jo!) a mezi ně patří i Nightwish. Dneska jsem na oficiálních stránkách leadera této supiny, Tuomase Holopainena, narazila na věc, která mě docela zaujala...
V sekci "Fakta o Tuomasovi" popisuje mistr Holopainen své oblíbené písně. Mezi těmi nej je hned na druhém místě "One" od Metalliky. A co o ní Tuomas napsal?

"Tvrdá muzika mě vážně nějak moc nebrala, dokud jsem neviděl Metalliku v Kansas City v roce 1992. Tehdy mi bylo 15. Byl jsme na výměnném pobytu v zahraničí a rodina, u níž jsem bydlel, mě vzala na Metalliku a Guns 'n' Roses do obrovské arény. Pamatuju si, že když jsem spatřil Metalliku, nic moc jsem neočakával, ale jakmile spustili všechnu tu pyrotechniku, exploze... Byla to ta nejúžasnější věc, jakou jsem kdy viděl. A tak se ze mě stal metalový fanda."

TH

Šestého listopadu (novinky na AboutMetallica)

6. listopadu 2010 v 17:16 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky na těchto stránkách
avatar
Hezký podvečer přeju:-)
Tak v první řadě bych chtěla říct, že chystám jeden větší článek a ten snad bude co nejdřív, takže se možná i máte na co těšit... Jen jedna smutnější věc je, že bude zase krapet opožděný, stejně jako ta před chvílí zveřejněná novinka z www.metallica.com. Pokud by se článek nedostavil co nejdřív, nezlobte se prosím, ale v takovém případě to bude znamenat, že jaksi nemám čas, což by v poslední době nebylo až tak neobvyklé...
Teď bych chtěla upozornit na anketu, která tu probíhá už dva týdny a zatím hlasovalo jen 5 lidí! Buďte prosím tak laskaví a hlasujte tady pro Vámi nejoblíbenější text! Ono to jinak ani nemá cenu, když nikdo pořádně nehlasuje! Takže díky za pozornost a nakonec trochu zvolníme...
Reklamy mi sice lezou na nervy, ale na druhou stranu tohle není zas tak úplně klasická reklama... Tedy aspoň se budeme tvářit, že není;-) Pokud byste se vyloženě nudili, můžete se podívat na hand-art.blog.cz, což je výtvarný projekt mě a ještě několika dalších blogerek... Najdete tam i nějaká dílka související s Metallikou. Pravda, některé z nich už jste mohli vidět i tady na AM, ale je tam i můj nejnovější pokus o portért Jamese a budu ráda, když se podíváte a třeba ho i okomentujete:-) Ale to je jen nabídka, ne prosba a navíc Vám to ani nepřikazuju, narozdíl od hlasování! ;-)

JiliAnna

Call Of Duty: Black Ops

6. listopadu 2010 v 16:59 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
Moc mě mrzí, že tuto zprávu přináším tak opožděně, ale teď už se nedá nic dělat, nehledě na to, že to až tolik zase nevadí... Nicméně, protože už je stejně pozdě, nevidím důvod překládat celý článek jako obyvkle, a proto uveřejním jen kratší zprávu svými slovy.

Tento čtvrtek (4. 10.) hrála Metallica na show k vydání "Call Of Duty: Black Ops" (nová hra od tvůrců "Guitar Hero") v Santa Monice v Kalifornii na letišti. Finance z této show byli předány nadační neziskové organizaci Call of Duty, která pomáhá vojákům vrátit se do běžného života a najít práci. Vstupenky byly v prodeji, ale pro omezený počet míst jen v rámci fanklubu Metalliky. Metallica ještě před koncertem varovala všechyn fanoušky, že letiště je plně funkční a pokud by někdo z návštěvníků udělal něco podezřelého, mohl by být i zatčen.Tak snad se show povedla:-)