Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

Říjen 2010

Velká čtyřka na NMNL

29. října 2010 v 20:18 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky z jiných médií
Máte program na dnešní večer? Jestli ne, mám pro vás návrh:-)
Zajdete-li občas na webzin NMNL, kde jsem redaktorkou, mohli jste si všimnout seriálu "Friday Night Rocks". A protože dnešní díl se odehrává v mé režii, můžete tam čekat i Metalliku... A vlastně celou Velkou čtyřku:-) Budu moc ráda, když se mrknete:-) Hrozně jsem se s tím štvala, sice mě to bavilo, ale když Vám v polovině, jó kdyby v polovině - těsně před koncem!, rozepsaného článku o více než 1000 slovech plného těžce hledaných videí klekne net... mám nervy nadranc :-D
Takže tady!

TB4 07
Jinak, dobrou noc přeju:-)

Správná odpověď kvízu 00.3

29. října 2010 v 10:54 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Kvízy
Zdravím!
Jelikož už je to týden (ten čas fakt nehorázně rychle letí!), tak zde mám odpověď na minulou kvízovou otázku, resp. doplňovačku, která vypadala takto:

James Hetfield na střední škole nedocházel na hodiny biologie, protože jeho rodiče si to vzhledem ke svému vyznání nepřáli.

Zeleně napsané slovo je správná odpověď, kterou tentokrát první napsal Laci a může si tedy vybrat to téma článku, pokud bude chtít.
Kopretinko, Tvoje odpověď bytaky dávala smysl, ale bohužel nebyla správná...

Takže všem (dvěma) "soutěžícím" díky za účast!

Big 4 + iTunes

26. října 2010 v 16:05 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
"Am I Evil?" zdarma ke stáhnutí!

The Big 4 a americké iTunes se dali dohromadi a rozhodli se oslavit blížící se datum vydání DVD "Big 4: Live From Sofia, Bulgaria". Nabízíme vám tedy video, v němž všichni členové všech skupin Velké Čtyřky hrají společně "Am I Evil?", zdarma ke stažení. Stáhnětre si video a mrkněte taky na slevy, které všechny skupiny (The Big 4) na amerických iTunes připravily. Učiňte tak zde.

Pospěšte sei! Tuto možnost máte jen jeden týden! Na další videa se mrkněte tady.

The Big 4 (front)

Tak tedy poslední "release" na rok 2010

26. října 2010 v 15:56 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
(Release = DVD, videoklip, album, singl, kniha atd.; pozn. překl.)

Australské/ Novo Zélandské EP# 2

Jestli jste si koupili "Six Feet Down Under", možná jste si všimli slov "EP One" na přebalu a zajímalo Vás "co to má sakra znamenat?". Tak tedy, fanfáry prosím, uhodli jste, skutečně se pracuje na "EP Two".... Velmi chytrý název, nemyslíte? "Six Feet Down Under Part II" najdete v australských a novozélandských obchodech a samozřejmě také na metallica.com a metclub.com od 12. listopadu!

Snažili jsem se na oslavu našeho návratu do této části světa, a taky na oslavu posledních koncertů na turné k Death Magnetic, vymyslet a vydat něco extra. První bylo tedy EP se staršími nahrávkami a EP číslo dvě bude obsahovat nahrávky nové! Prvně jsem vás vyzvali, abyste nám poslali své nelegální nahrávky ze starších turné (až z roku 1989) a vybrali jsem nějaké skladby. I nyní jsme spoléhali na vás, australské fanoušky, a opět jsme vás požádali o laskoavost. Nakonec jsme vybrali 8 písní z celkových 41, které jsme dostali, nahrané na těchto koncertech z roku 2010.

A tady je konečný seznam:

Blackened, recorded live on October 16, 2010, at the Brisbane Entertainment Center, in Brisbane, Australia

Ride The Lightning, recorded live on October 14, 2010, at the Vector Arena, in Auckland, New Zealand

The Four Horsemen, recorded live on September 18, 2010, at the Acer Arena, in Sydney, Australia

Welcome Home (Sanitarium), recorded live on September 15, 2010, at the Rod Laver Arena, in Melbourne, Australia

Master Of Puppets, recorded live on October 16, 2010, at the Brisbane Entertainment Center, in Brisbane, Australia

...And Justice For All, recorded live on October 18, 2010, at the Brisbane Entertainment Center, in Brisbane, Australia

Fade To Black, recorded live on September 18, 2010, at the Acer Arena, in Sydney, Australia

Damage, Inc., recorded live on September 22, 2010, at the CBS Canterbury Arena, in Christchurch, New Zealand

6feetdownunderpt.2

Všechno nejlepší Robe!

23. října 2010 v 13:50 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Robert Trujillo
Máme tady dalšího oslavence! Dnes, 23. 10. 2010, slaví své 46. narozeniny basák Metalliky - Robert Trujillo! Chtěla bych mu k tomuto výročí popřát všechno nejlepší. Hodně štěstí, zdraví a úspěchů v hudebním a osobním životě! Robe, ať Ti pořád zůstává Tvůj smysl pro humor a tvá pověstná gorilí chůze! :-)
Všechno nejlepší přeje Anna (JiliAnna - MetallicaManiac)

Happy Birthday
JiliAnna

Anketa 001: Nejpoutavější text (semifinále)

23. října 2010 v 12:35 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Ankety
Už máme několik minut po ukončení vyřazovacího kola a já mám pro Vás pět písní, které se objeví v semifinále. Anekta dopadla takto:

My Friend Of Misery - 3 hlasy
Dyers Eve - 0 hlasů
Lepper Mesiah - 1 hlas
Master Of Puppets - 6 hlasů
For Whom The Bell Tolls - 0 hlasů

Do semifinále tedy postupují tyto dvě písně: Master Of Puppets a My Friend Of Misery.

Po následující tři týdny můžete hlasovat v semifinále a vybírat z těchto písní:


Opět pravidla: Hlasujte pro píseň, jejíž text se Vám líbí nejvíce. Po třech týdnech hlasování ukončím a 2 písně s největším počtem hlasů postoupí do finále. V případě, že jich bude se stejným počtem hlasů víc (nejvíce tři), postoupí všechny a pokud ještě víc, nějak to zase vyřadíme.

Tak hlasujte!:-)

Připomínám, pokud by si někdo chtěl texty přečíst rovnou v češtině, doporučuju navštívit stránky www.diskografie.cz. Překlady nemusí být úplně přesné, ale možná Vám pomůžou vytvořit si o dané písni obrázek.

Kvíz 00.3

21. října 2010 v 17:52 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Kvízy
Tak jsem si řekla, co třeba udělat další kvíz. Někdy bude možná i křížovka, ale pro dnešek tu mám zase pouhou otázku, resp. doplňovačku.

James Hetfield na střední škole nedocházel na hodiny ---, protože jeho rodiče si to vzhledem ke svému vyznání nepřáli.

Pravidla: Doplňte slovo (název vyučovacího předmětu) namísto pomlček. Svou odpověď napište do komentářů. První, kdo odpoví správně si pak jako obvykle může vybrat nějaké téma související s Metallikou, na které pak napíšu článek...

Myslím si, že jsem Vám to hodně usnadnila tou vedlejší větou;-)

A máte na to... řekněme týden. (Popřípadě můžu dobu prodloužit.)

9. Ve jménu antisatanismu

16. října 2010 v 12:15 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Historie skupiny
V Americe zavládla panika a všechno metalové bylo rázem považováno za špatné. Co si budeme nalhávat, takhle to bylo vždycky, ale najednou začalo ještě víc přituhovat. Zrodilo se mezi posluchači tvrdé hudby nechvalně proslulé PMRC ("Hudební informační centrum pro rodiče" v originále "Perent's music resource center"), které mělo nasvědomí úpadek metalové kultury. Sdružení hlásající nepravdivé, absurdní a mnohdy až směšné výroky o heavy metalu, zaměřující se především na satanismus a překrucující pravdu v nesmysly se snažilo, seč mu síly stačily, vymazat metal z povrchu zemského.
Jak ale všichni víme, nic takového se naštěstí nikomu nemůže podařit.
Ale vraťme se o pár měsíců zpět do roku 1984. Ačkoli v té době byl vzduch ještě poměrně čistý, Metallica chtěla dát najevo, že nemá se satanismem nic společného. Způsob, jakým prokázala svou nesounáležitost s temnými silami, byl a stále je oslovující a úctyhodný. Skupina se vytasila s počinem Ride The Lightning. Album nahrané s producentem Flemmingem Rasmussenem ve studiu Sweet Silence v Dánsku se ukázalo jako mnohem propracovanější, především z hlediska textů, oproti svému předchůdci. Zatímco písně desky Kill'Em All nesoucí stále jedno a to samé poselství headbangerského
života neřešily žádné skutečné problémy, následovník "metallického" debutu se zabýval jen těmi nejsilnějšími tématy. Ať už se rozebírá nukleární válka, jako je tomu v písni "Fight Fire With Fire", nebo se kapela pozastavuje nad trestem smrti prostřednictvím titulní skladby "Ride The Lightning", všechno má svůj hluboký význam. Nahrávka nese v naprosto nesatanistickém duchu, a dokonce
i velkolepá instrumentálka původně pojmenovaná "When The Hell Freezes Over" se musela přepsat a na Ride The Lightning ji známe pod názvem "The Call Of Ktulu".
Dalo by se říct, že Metallica nejen s okultismem nesouhlasila, ale dokonce se ho bála. Při nahrávání 2. studiového alba používala kapela prostory a vybavení zkušebny Mercyful Fate. King Diamond vzpomíná, jak si jednou JamesLarsem prohlíželi jejich sešit s materiálem pro novou desku a hrozně se pak báli, že to zpěvák skupiny zjistí a "uvalí na ně kletbu". Sám King Diamond o tom neměl ani ponětí, dokud se mu James po letch nesvěřil.

oddělovač
Vysvětlivka

PMRC - "Hudební informační centrum pro rodiče". Je sdružení založené na jaře roku 1985 Tipper Goerovou a Susan Bakerovou. Zaměřovalo se na "špatnost" heavy metalu. Svádělo statistický nárůst počtu vražd a znásilnění na heavy metal. Snažilo se tento hudební styl zrušit a zakázat tím způsobem, že navádělo rodiče je k tomu, aby zatrhlo poslouchání metalu svým potomkům. V hledáčku PMRC se objevily především skupiny píšící texty o drogách, alkoholu, sebevraždách, satanismu. Takovými skupinami byly například Black Sabbath, AC/DC, Def Leppard, Mercyful Fate, Mötley Crüe a další.

Jedenáctého října (novinky na AboutMetallica)

11. října 2010 v 19:29 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky na těchto stránkách
avatar
Zdravím!
Tak jsem tedy dneska konečně přeložila (jakž takž by se to mělo podobat alespoň pokusu o překlad) tu "novinku", co má Metallica na oficiálních stránkách.
Ale to není tak úplně hlavním tématem tohoto článku.
Nová kapitola historie by mohla být ještě letos, ale to se budu muset jó moc snažit... A taky budu muset mít čas. Jestli by Vás zajímalo, co jsem dneska celý den dělala, když jsem měli to ředitelské volno (ano, kvůli generálkám maturit), tak odpověď je prostá - seděla nad fyzikou, literaturou a dějepisem. A tak je to poslední dobou v jednom kuse. A to jsem musela ještě předělávat celý protokol do fyziky, co jsem nad ním včera seděla nejmíň hodinu či dvě a nakonec jsem ho měla špatně! Jediný den, kdy si můžu fakt trochu odpočinout je sobota a to je jak na potvoru taky nejkratší den v týdnu, kdy stěží stihnu běžné věci, natož abych se pokoušela napsat novou kapitolu. Ale budu se snažit.
To ale taky není úplně hlavním tématem článku. Na co Vás chci upozornit, je "komiks", který jsem včera přidala do rubriky "Extra". Komiks najdetet tu. Pravda, není to sice nic moc, ale měla jsem chuť uchovat si tuhle moji oblíbenou scénu (jednu z mnoha) ze "Some Kind Of Monster", tak jsem ji zpracovala na papír a přilepila jsem si to na monitor svého počítače, který teď stejně nepoužívám. Tak snad se Vám to aspoň trochu bude líbit a snad to jde přečíst:-)
A nakonec Vás chci upozornit na anketu. Pokud jste ještě pořád nehlasovali, tak honem! Tady! A všichni povinně! :-D

JiliAnna

A ještě jednou v roce 2010!

11. října 2010 v 19:15 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Z oficiálního webu
Aktualizováno: 22. 10. 2010.

live at grimeys

Živá nahrávka ze show v Grimey's vyjde už 26. listopadu!

Toužíte se s námi zase setkat? Vsadíme se, že jo! Jsme tady, abychom Vám oznámili další skvělou zprávu. Chceme Vám něco říct o dalším live záznamu, který se chystáme vydat. Naše nové exkluzivní EP bude opravdu exkluzivní - bude k dostání jen v 700 amerických maloobchůdků s muzikou, které podporují "Record Store Day". Měli jsme tu čest být součástí historicky prvních oslav nezávislých obchodů,  "Record Store Day", v CA 19. dubna 2008, a jsem hrdí na to, že jsme se spolu s našimi přáteli mohli účastnit takto významné události.

EP bude obsahovat 9 písní, které jsme zahráli odpoledne 12. června 2008 v suterénu jednoho z nejlepších maloobchodů s nahrávkami, v Grimey's v Nashvillu, TN, a bude součástí série "Live At Grimey's". Jak vlastně k této show došlo? Na jaře 2008, když jsme dokončovali "Death Magnetic", měli jsme několik zábavných vystoupení, mimo jiné i na festivalu Bonnaroo v Manchesteru, TN. Jako fanoušci klasických "old school record stores" (volně přeloženo "starých dobrých obchodů s nahrávkami"; pozn. překl.), jsme nemohli jinak, než Grimey's navštívit, a oni byli tak laskaví, že nás pozvali, abychom tam zahráli pro členy fanklubu Metalliky a pro pár dalších přátel. Jako obvykle jsme tohle představení natočili... a nyní to přichází na CD a na 10" vinylu 26. listopadu.

Takže tady najdete seznam všech obchodů, kde bude "Live At Grimey's" k dostání MyMetalClub.com. A dále také samozřejmě na na Metallica.com a MetClub.com.

Tracklist "Live At Grimey's" je následující:
  1. No Remorse
  2. Fuel
  3. Harvester of Sorrow
  4. Welcome Home (Sanitarium)
  5. For Whom The Bell Tolls
  6. Master of Puppets
  7. Sad But True
  8. Motorbreath
  9. Seek and Destroy

oddělovač
Joko vždy se omlouvám za případné a velmi pravděpodobné chyby v překladu;-)

Anketa 001: Nejpoutavější text (vyřazovací kolo)

9. října 2010 v 10:27 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Ankety
Termín nominace vypršel. Sice se Vás do nominace zapojilo dosti poskromnu, ale alespoň nebude těžké vybírat do ankety ze spousty textů;-)

oddělovač
Texty v každém případě postupující do semifinále:

Sad But True - byla nominována 4x.
Welcome Home (Sanitarium) - nominována 2x.
Disposable Heroes - nominována 2x.

A nyní si představíme texty, ze kterých budete vybírat 2, které postoupí do semifinále:


oddělovač
Jak bude vyřazovací kolo přobíhat? Jednoduše, dva týdny (do soboty 23. října do 12:00) budete mít možnost hlasovat v anketě. Jakmile hlasování ukončím, dva texty s největším počtem hlasů postoupí do semifinále. Bude-li více textů se stejným počtem hlasů, postoupí všechny. Jen v případě, že by takových bylo moc, udělám ještě jedno vyřazovací kolo;-)
Budu moc ráda, když se Vás zapojí co nejvíce, ať anketa nedopadne nerozhodně.

Takže všem přeju šťastnou ruku při výběru!

oddělovač
Pokud by si někdo chtěl texty přečíst rovnou v češtině, doporučuju navštívit stránky www.diskografie.cz. Překlady nemusí být úplně přesné, ale možná Vám pomůžou vytvořit si o dané písni obrázek.

Oficiální kalendář na rok 2011

7. října 2010 v 19:15 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Novinky z jiných médií
Na stránkách Bontonlandu jsem narazila na nový kalendář s Metallikou, který je tam prohlašován za oficiální. Nejsem si jistá, jestli je tomu opravdu tak, ale i kdyby oficiáoní nebyl, myslím, že stojí za to, se na něj mrknout;-)

kalendář 2011

Hit The Lights - live 22. 6. 2010 (Bulgaria, Sonisphere festival)

7. října 2010 v 19:09 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Live
Video bylo bohužel odstraněno.

oddělovač
Jako správná studentka gymnázia bych se teď měla učit dějepis, avšak místo toho jako správná závislačka, jako správný Jamesofil a MetallicaManiac radši sedím u počítače a sleduju videa ze Sonisféru. Což má za následek to, že se stále víc a víc nemůžu dočkat konce října! :-)