Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

8. "My se nikdy nezastavíme, nikdy to nevzdáme, protože jsme Metallica!"

28. srpna 2010 v 17:18 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Historie skupiny
Metallica už nebažila po novém zpěvákovi, Kill' Em All se stále dobře prodávalo a těšilo se zájmu širokého publika, ale co bylo hlavní - skupina neztrácela zápal a počáteční nadšení ze hry neopadalo. Perfektní podmínky pro podnikání něčeho velkolepého. A jelikož na tohle mají producenti nos, rozhodl se Johnny Z. uspořádat společné turné Metalliky a Raven - další své úspěšné skupiny. Turné pojmenoval příhodně: "Kill' Em All For One". Proč příhodně: pojem "Kill'Em All For One" vznikl spojením názvů současných desek obou interpretů ("Kill'Em All" (Metallica) a "All For One" (Raven)). Název i výběr skupin byl vskutku profesionální, to už ale bohužel neplatí o organizaci. Veškeré pohodlí na cestě napříč Spojenými státy vzalo za své, jakmile se obě dvě skupiny spolu s pomocným personálem (celkem 17 lidí) doslova namačkaly do obytného přívěsu určeného pro čtyřčlennou rodinu. Avšak "ubytování" nebyl zdaleka jediný problém. Další nepříjemností byly dle slov Johna Gallaghera finanční prostředky: "Žili jsem s deseti dolary na den.", vzpomíná basista kapely Raven.
Nicméně otřesné podmínky Metalliku nemohly vyvést z míry. Jak je patrno v textu písně "Whiplash", skupina počítala s tím, že život metalové bandy nebude jednoduchý. Přes všechnu "skepsi" však v písni není psáno nic o miniaturním přívěsu přecpaném takřka k prasknutí a luxus "hotelový pokojů", jež zmiňovány jsou, se s rachotící pojízdnou plechovkou ani nedá srovnávat. Každopádně s tímhle se skupina byla ochotna jakž takž srovnat… Těžko říct, zda kluci předpokládali i možný neúspěch. Ten byl totiž na pouti "Kill'Em All For One" stejně vrtkavý jako návštěvnost a počty fanoušků na jednotlivých koncertech kolísaly.
Větší města se ukázala jako pravé prostředí pro vystupování. Například v Chicagu byli fanoušci obzvlášť nažhavení a přátelští (ve vztahu ke skupině) a také jejich "koncentrace" byla vcelku přijatelná. Naproti tomu v Arkansasu se skupina se svou výbavičkou schopnou hrát pro tisícovku lidí ocitla v aréně s deseti tisíci místy, při čemž se nakonec nasbíraly jen tři stovky diváků…
Začátky zkrátka nebyly moc slavné. Kdo by si tehdy byl pomyslel, že Metallica bude jednou vyprodávat stadiony po sta tisících…

(citace z knihy "Ďáblův hlas: Heavy metal: kompletní historie pro znalce")
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laci Laci | 28. srpna 2010 v 20:25 | Reagovat

Pěkné a výstižné !!

2 metallicamp metallicamp | 28. srpna 2010 v 22:09 | Reagovat

pokračuj až do konce,je to super sic to pravověrní znají do detajlu......prostě jeď na plno,takhle to mělo makat na metallica blog(kdysi super stránky ale časem je to omrzelo-škoda)ty vydrž!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama