Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

7. Nevyhovující vokalista

20. srpna 2010 v 10:00 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Historie skupiny
Nedlouho poté, co vydali "Kill'Em All", se hoši chopili nástrojů na pódiu v New Jersey, kde si v létě roku 1983 střihli svou koncertní premiéru s vystrašeným Kirkem. Dle slov basisty skupiny Anthrax, za jejíž podpory koncert probíhal, tehdy "Kirk rozhodně vypadal nervózně". Lilker dále vzpomíná: "Celou dobu se díval na Jamese, aby se ujistil, že hraje všechno správně - hlavou třást nepřestal, jen ji měl otočenou na stranu."
Objevily se však menší problémy… Navzdory úspěchu "Kill' Em All" Metallica pochybovala o tom, že by měl James stále zastávat post zpěváka. Teď už se nedalo říct, že by s touhle pozicí byl sám Hetfield vyloženě nespokojený, ale ve skutečnosti zpíval jen proto, že nebyl nikdo jiný, kdo by se toho ujal. Skupina zvažovala, zda-li nebylo lepší přijmout nějakého zpěváka a Jamese si nechat jako doprovodného kytaristu. Jediným takovým, kterého by Metallica byla ochotna přijmout, byl zpěvák skupiny Armored Saint. Lars to v Kick Ass Monthly shrnul takto: "Takový opruz narušuje výkon, když se musí změnit pěvecké uspořádání někde uprostřed toho všeho. Obzvlášť, když nemáš chlapíka, který by si při technických problémech mohl stoupnout a pět minut skandovat s davem. To je jeden z důvodů, proč hledáme frontmana, kterého asi ale nikdy nenajdeme, protože tu není nikdo tak šílený, aby zapadnul do toho, co děláme." Jako jediného možného kandidáta pak uvedl právě Johna Bushe: "Je tu jen jeden chlapík - není to žádné tajemství - , kterého bychom moc rádi pro skupinu získali, a je to zpěvák z Armored Saint, John Bush. Kluci spolu vyrostli a myslím, že bude velice váhat, jestli od nich odejít. Má fakt nejlepší hlas, sakra. Nezáleží na tom, v jaké je skupině, za nějakých pět let - teď je mu jenom devatenáct - to bude jeden z nejlepších zpěváků a frontmanů. Bude tam, kde je Dio." Kromě Ulricha na Bushe tlačil také Johnny Z. Zpěvák byl ale neoblomný a je vcelku pochopitelné, že ho ani nenapadlo, že by někdy opravdu odešel k Metallice a opustil skupinu plnou svých kámošů. Ani po letech svého rozhodnutí nelituje. Myslím, že i my, fanoušci Metalliky, jsme Johnovi vděční, že nabídku Metalliky odmítl a nepodlehl ani Ulrichovu naléhání. Metallica by zkrátka bez typického Jamesova hlasu nebyla Metallica.

(citace z knihy "Ďáblův hlas: Heavy metal: kompletní historie pro znalce")
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama