Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

5. Naprosto nečekaný zvrat

14. srpna 2010 v 18:17 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Historie skupiny
Metallica se tedy vydala, ač to bude znít jako klišé, za svým snem. V dubnu roku 1983 vyrazila skupina malou dodávkou na cestu z San Franciska do New Yorku, aby tam nahrála své první album.
Parta nepříliš zámožných hochů tehdy na své cestě nalezla "provizorní domov" v Queensu, ve zkušebně místní kapely Anthrax. S touto skupinou, která měla vřelý vztah k "metallickému" demu "No Life' Til Leather", se Metallica brzy spřátelila a všichni spolu podnikali výpravy do velkého města. Dle slov baskytaristy Anthrax Dana Lilkera (citace z knihy "Ďáblův hlas: Heavy metal: kompletní historie pro znalce") "Byly to děti daleko od domova, které z toho byly opravdu nadšené." Při takovémto způsobu života, kdy je pivo veškerou tekutinou, kterou tělo přijme, není divu, že se ve skupině naskytnou potíže. Mohlo by se ale zdát paradoxní, že můžete být vyhozeni ze skupiny přezdívané "Alcoholica" pro nadměrné pití alkoholu… Když Metallica vyhodila Davea Mustainea s udáním tohoto důvodu, nebylo ani možné uvěřit. Davovým hlavním problémem však nebyla přílišná konzumace alkoholu, ale agresivita s ní spojená. Chování kytaristy bylo prý natolik nezvladatelné, že skupina musela zasáhnout. Nabízí se ale otázka, jestli byl způsob, jakým to udělala, vhodný. Jak Dave po letech tvrdí, dal by cokoli za možnost napravit se a ve skupině zůstat. Kdyby mu tenkrát zbytek kapely řekl všechno na rovinu a jako řešení nabídl léčení, určitě by tuto formu napravení přijal, jen aby ve skupině mohl hrát nadále. (Když přihlédneme k faktu, že během následujících let podstoupil Dave léčení patnáctkrát, musíme se zamyslet, jestli by to mělo cenu. Ale což, za zkoušku by hoši nic nedali. Mohli Mustaineovi přece jen dát šanci.) Místo toho však James, Lars a Cliff Davea brzo ráno vzbudili a posadili ho na autobus do L. A. s tím, že už není ve skupině. Na místo svého vyhozeného, a tudíž bývalého, parťáka nasadili kytaristu skupiny Exodus Kirka Hammetta, jehož "evropský" styl hraní skupině už dřív učaroval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama