Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

3. Nový domov v San Francisku

5. srpna 2010 v 16:13 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Historie skupiny
Brzy se vyšlo najevo, že právě v San Francisku je o Metalliku největší zájem. Oproti Los Angeles, kde byly šance na úspěch Metalliky - "otrhané" bandy pubertálních kluků hrajících thrash -, vzhledem k tamní velké oblibě v nablýskaném glam metalu skupin jako W.A.S.P., mizivé, se San Francisco ukázalo po stránce hojnosti posluchačů jako vyhovující prostředí. V tomto městě měla kapela největší a nejvěrnější základnu fanoušků. V L. A. šlo v první řadě o pořádnou show plnou výbuchů a rekvizit. Začínající Metallica pochopitelně nic podobného nenabízela.
Srdečné přijetí fanoušky v San Francisku ale nebylo hlavním důvodem, proč si kluci sbalili kufry a opustili L. A. Ani v nově nalezeném útočišti totiž kapela nezapadala mezi ostatní rockové skupiny. Otrhané riflové vesty pošité nášivkami oblíbených interpretů a propíchané sicherkami navlečené přes kožené bundy - typická uniforma metalového fandy, nikoli metalové hvězdy. Takto oděna si Metallica mezi ostatními kapelami typu Mötley Crüe jen těžko mohla vydobýt své místečko na výsluní. Tady nešlo ani tak o fanoušky… Tehdy prostě nestačilo dobře hrát. Pokud jste neměli na obličeji přinejmenším kilo všelijakých šminek, na sobě lesklé přiléhavé kalhoty zářivých barev a nebo vaše vystoupení neobsahovalo pyrotechnické výbuchy, neměli jste zkrátka v showbyznysu šanci uspět. Naštěstí o tohle Metallica ani neusilovala. Tak tedy, hlavním důvodem, proč se hoši rozhodli opustit L. A. bylo něco zcela jiného. Během své návštěvy San Franciska chlapce zaujal baskytarista místní kapely zvané Trauma Cliff Burton. Tento šlachovitý hipík svým umem upoutal pozornost kapely, která po něm ihned zatoužila. Cliff po dlouhém váhání přijal nabídku skupiny, aby se stal jejím basákem, ale pod podmínkou, že se James, Lars a Dave přestěhují za ním do San Franciska. Nechtěl opustit rodinu a přátele. Kapela nadšeně souhlasila a netrvalo dlouho a Ron McGovney byl Cliffem nahrazen.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama