Možná je to slušnost, uvést všechno na pravou míru. Zkrátka a jednoduše mě to nebaví. Nemám příliš chuť přidávat sem nové články a podobně. Další věc taky je, že nepozoruju žádnou odezvu. Netvrdím teď, ale zkrátka celkově, ono je to vcelku smutné, když zkusíte udělat stránky pro čtenáře atraktivnější a třeba jim nabídnete i spolupráci, že by se na psaní mohli podílet, a nikdo vám neodpoví. Samozřejmě Vám to ale nemám za zlé. Jsem to já, kdo není schopen udržet tyto stránky v chodu. Promiňte.
Samozřejmě bych to tu ještě chtěla někdy přivést k životu, tak snad se to povede.
A je mi to vážně líto, jen zkrátka nechci, abych sem musela psát jen z povinnosti, měla by to být spíš zábava a když to člověka nebaví, tak tu něco nehraje. Je mi líto.

1. Inzerát a kompilace „Metal Massacre“

28. července 2010 v 17:50 | JiliAnna - MetallicaManiac |  Historie skupiny
Inzeráty. Ne vždy se vyplatí zaplatit si tuto službu v novinách. Jen málokomu se poštěstí a dočká se nějaké odpovědi. Vím ale o jednom zvláště vydařeném případu s inzeráty…

Psal se rok 1980 (ó jak ohraná to fráze…), když si jeden los angeleský občan podal inzerát do časopisu Recycler. Že se jednalo o hudbu a možná o založení hudebního projektu, je zcela jasné, jinak si ale nedokážu představit, co přesně v inzerátu stálo. Zřejmě však text moc čtenářů neupoutal. Nebýt jiného člověka, který si v tu samou dobu podal inzerát do toho samého magazínu, zřejmě by se onen prvně zmiňovaný člověk díky své zprávě v časopisu neuchytil. A nebýt prvně zmiňovaného nedočkal by se žádné odpovědi ani druhý zmiňovaný. Nyní, když už jsme trochu v obraze a já jsem se ubránila nutkání oba dva "zmiňované" pojmenovat hned na začátku, můžeme s tím krkolomným nazýváním přestat a uvést vše na pravou míru. Nejedná se samozřejmě o nikoho jiného než o Jamese Hetfielda a Larse Ulricha. Toho času ještě "úplně obyčejní" kluci si navzájem zavolali, když se na jejich inzeráty nikdo neozval, a domluvili si schůzku. Není nutno skrývat, že první setkání nedopadlo nejlíp. Ani jednoho z kluků schopnosti toho druhého nijak zvlášť nenadchly. Přesto se jako zázrakem dala dohromady jakási forma skupiny příznačně pojmenované Metallica, která nahrála "Hit The Lights". Za mikrofon strčili Jamese, který ovšem žádné velké nadšení z takové funkce neprojevoval, především proto, že zpěv nebyl zrovna jeho parketou. Mimo vokály však obstaral také doprovodnou a basovou kytaru, kde se mohl pořádně předvést. Za bicími lze na nahrávce slyšet Ulricha a sólová kytara byla svěřena "kapelnímu" příteli Lloydovi Grantovi - hudebně nejzkušenějšímu a nejvyspělejšímu. Natáčení písně, kterou si Hetfield přinesl ze své předešlé kapely Leather Charm, se uskutečnilo až poté, co talentovaný propagátor a tehdy, podle slov Jamese, méně talentovaný bubeník Lars Ulrich sehnal kapele místo na nahrávce "Metal Massacre". Díky této kompilaci vydané Slagelem, na níž se mimo jiné objevily kapely jako Ratt, Malice, Steeler nebo Pandemonium, dostala Metallica šanci existovat a začala se v ní rýsovat jakáž takáž kapela. Lloyd Grant v ní ovšem nepůsobil nějak závratně dlouho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Trey Trey | 4. srpna 2010 v 21:39 | Reagovat

Netušil jsem že James umí i na basu a nahrál jí v Hit the Light a to jak tam zpíval,fakt se hodně inspiroval zpěvákem Diamond Head ale paradoxně tam zpíval líp než potom na Kill em al.

2 JiliAnna - MetallicaManiac JiliAnna - MetallicaManiac | Web | 5. srpna 2010 v 20:26 | Reagovat

[1]: Já mám ráda Jamesův hlas takový jaký je. James se tehdy snažil znít jako někdo jiný a to mu prostě nesedí. Jeho hlas je výjimečný, asi tak výjimečný, jako hlas Ozzyho Osbournea...

3 Mikel Lascody Mikel Lascody | E-mail | Web | 3. února 2011 v 13:54 | Reagovat

I personally advise Hostgator for webhosting. They are truly professional, support staff is perfect and uptime good. Go to hostgator_dot_com and use "onecentcoupons" coupon code. You get first month just for free which is great.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama